Odwiedziny w bibliotece

Bibliotekę odwiedzili uczniowie kl.I i II ze Szkoły w Sołonce. Dla niektórych była to pierwsza wizyta w bibliotece. Zostali więc zapoznani z księgozbiorem biblioteki i regulaminem wypożyczalni. Zaprezentowane dla nich  piękne kolorowe książeczki miały być zachętą do zapisania się do biblioteki i wypożyczeń. Dodatkowym elementem spotkania były zajęcia literacko-plastyczne na podstawie niecodziennej , obrazkowej  książki Iwony Chmielewskiej „Kłopot”. Zaprezentowane  dawne żelazka na węgiel to inspiracja  do rozmowy na temat czy miejsce po przypaleniu żelazkiem może być kłopotem? Autorka  w swojej książce ma zamiast mądrych rad,  dla swoich czytelników lepsze i bardziej kreatywne rozwiązanie – grę z wyobraźnią, słowem i obrazem. Całą historię buduje tylko jeden kształt, powtarzający się na kilkunastu stronach, opatrzony celnym, lapidarnym tekstem. Na zakończenie zadaniem dzieci było uruchomienie własnej wyobraźni i dorysowanie do odbitej na papierze stopy żelazka   jakiegoś kształtu, postaci czy przedmiotu .Powstały przepiękne prace. Dziękujemy wychowawczyniom za daleki spacer do biblioteki z grupą dzieci.