Henryk Piotrowski

W dniu 7 czerwca 2024 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Lubeni odbyło się spotkanie autorskie z regionalnym poetą, Panem Henrykiem Piotrowskim. Wzięli w nim udział sympatycy poezji i przyjaciele naszego gościa. Na początku pani dyrektor Justyna Zima w kilku słowach przedstawiła poetę, następnie pan Henryk ze swoim przyjacielem panem Andrzejem Piecuchem zaprezentował swoje wiersze. Panowie odczytywali wybrane wiersze opatrując je komentarzami. Kulturalny wieczór w bibliotece ubogacała śpiewem przybyła wraz z naszym gościem, p. Bożena Sieńko. Bogata tematyka wierszy inspirowana zwykłą, codzienną egzystencją, jej radościami i smutkami, a przede wszystkim miłością, wzbudzała zainteresowanie publiczności. W dalszej części spotkania autor odpowiadał na pytania dotyczące swojej przygody z poezją. Spotkanie przebiegło w serdecznej i ciepłej atmosferze.